Domácí Tonikum = Vitamin C + zelený čaj

Tato jednoduchá rovnice opravdu funguje. Je to řešení proti vráskám, sluníčkem poškozenou pleť, ale i na akné.  

Díky tomuto „homemade“ toniku si rozdílu všimnete téměř okamžitě. Pleť bude hladší, jizvy po akné méně viditelné a pleť bude jasnější.

Vitamín C je jednou z nejúčinnějších látek pro kontrolu a prevenci projevů stárnutí díky své schopnosti stimulovat produkci kolagenu v pokožce. Úplně nejlepší je, že je účinnější než většina krémů a sér, které jsou dostupné v obchodech.

Vitamín C stimuluje tvorbu kolagenu*. Problémem je, že vitamín C je velmi nestály a proto ho kosmetické firmy do svých přípravků nedávají. Oxiduje (kazí se) rychle, hlavně když je vystavený světlu a vzduchu.

Vzhledem k tomu je že to vitamín nestabilní, kosmetické společnosti ho nahrazují jinými vitamíny, nebo jinými složkami, které jsou sice dražší, ale častokrát méně účinné. Existuje několik společností, které vyvinuly recepty, které lépe stabilizují Vitamín C, ale nákup těchto výrobků stojí o mnoho více, než vás bude stát toto vlastnoručně vyrobené tonikum.

Před použítím Vitamínu C přímo na pleť musíte pokožku aklimatizovat. Pokud použijeje silnou dávku, pokožku podráždíte. Vaše pleť se adaptuje velmi rychle.

Začít byste měli s 5% koncentrací. Existují silnější dávky a to až 10%, 15% a 20% účinnost.  

Doporučuji vydržte na každé úrovni po dobu dvou až tří týdnů, potom zvýšit koncentraci. Pokud zjistíte, že vyšší koncentrace vám způsobuje dráždění, jednoduše si dejte pauzu na zklidnění a vraťte se na nižší koncentraci. Jakmile dosáhnete stavu, že 20% koncentrace vám nezpůsobuje podráždění, můžete tam zůstat už navždy.

Složení

Budete potřebovat Vitamín C prášek (kyselina askorbová), sáček zeleného čaje, destilovanou vodu, odměrku, misku, vatové tampony a tmavé skleněné lahvičky na uskladnění. 

Návod

  1. Převařte destilovanou vodu a vložte sáček zeleného čaje do misky. Nechte louhovat asi 4 minuty. 
  2. Čaj nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Čaj musí být vlažný až studený před přidáním Vitaminu C v prášku. Jinak vitamin ztratí svoji účinnost.
  3. Pro 5% koncentraci smíchejte ½ čajové lžičky s 9 čajovými lžičkami zeleného čaje.

Ujistěte se, že používáte 100% čistý Vitamín C (kyselina askorbová). Doporučuji jemně mletý práše kvůli dokonalému rozpuštění. Zamíchejte. Prášek se musí úplně rozpustit.

Voilá! Máte vlastní Vitamin C tonikum.

Návod na vyšší koncentraci vitaminu v toniku

10% koncentrace: 1 lžička vit.C +9 lžiček zeleného čaje

15% koncentrace:: 1,5 lžičky vit.C + 8,5 lžiček zeleného čaje

20% koncentrace:: 2 lžičky vit.C + 8 lžiček zeleného čaje

Použití a uskladnění

Směs uskladněte v tmavé, vzduchotěsné nádobě na tmavém místě (tmavá skleněná lékovka umístěná v lednici). Maximálně však jeden týden.

Aplikovat tonikum můžete na všechna místa vystavená sluníčku, tváře, krk, ramena a paže.

Namočte vatový tampon do tonika, potřete jím pokožku. Případně použijte ve spreji, jako jemnou mlhu. Neoplachujte.

 

* Vitamin C s výraznými antioxidačními účinky. Pomáhá čistit pleť i organismus, u pokožky působí proti tvorbě vrásek. Najdeme jej v ovoci, zelenině, potravinách i nápojích.

** Kolagen je stavební látkou pleti, která se v ní do cca 25. roku života přirozeně tvoří, pak již ubývá. Jeho vlastností je uchovat v pokožce vlhkost a účinné látky. Je dobré používat produkty, které kolagen přímo obsahují, nebo podporují jeho tvorbu. A to nejen na obličej, ale i na krk, dekolt, paže a v neposlední řadě i na ruce.

Zdroj: https://www.tvarova-gymnastika.sk/

 

Kontakt

Kosmetika Jana Fučíková Žerotínova 99, Brandýs nad Orlicí +420 602 275 217 fucikova-jana@seznam.cz