Nohy si špinavé taky nemažete, že? :) aneb, pouhý krém pleti nestačí

Pokud spěcháte, přeskočte na konec, kde je "shrnutí".

Toužíte po krásné ukázkové pleti? Tak ji jen nezakrývejte, ale i odkrývejte! Když se ráno na tváři vyřádíte pomocí makeupu a líčidel, měly byste jí večer dopřát zasloužený odpočinek. Prach, smog, špína či stres – na to všechno můžeme narazit během dne. A večer bychom se toho měly zbavit pomocí odličovacích „nástrojů“!

Na co je to vlastně dobré?
Určitě se vám už stalo, že jste se po nějaké alkoholové zábavě pozapomněly odlíčit. Únava a promile v krvi byly prostě silnější. Pokud se to stane jednou za „uherský rok“ je to ještě v normě. Ale pokud byste chodívaly spát se svou denní fasádou pravidelně, byly byste velmi nemile překvapeny. Zanedbaným, a dokonce i neodkladným odlíčením se na povrchu pokožky ucpávají póry a vytvářejí záněty.

Takto na to raději nechoďte!
Když jste si už vstoupily do svědomí, a rozhodly si čistit pleť pravidelně každý den, měly byste vědět, jak na to. Rozhodně si obličej neodličujte jen drsnými a rychlými tahy chuchvalcům vaty a pleťovým mlékem. Řasy by na to mohly doplatit lámáním a vypadáváním. A směs ze zbytků mléka, špíny a make-upu zas ucpávají póry.

Nevynechejte krk a dekolt
Nezapomeňte na samostatné odlíčení očí a rtů. Ty by se měly dostat na řadu jako první. Čistá voda je nedokáže vyčistit. Tampon byste měly nechat přiložen na oku alespoň 30 sekund, aby se nečistoty pořádně rozpustily a až poté je setřete. Vyhněte se drhnutí, mnutí či natahování, abyste si nevytvořily nechtěné vějířky kolem očí. Všechny části, které jsou během dne odhaleny, byste měly projít odličovacím tamponem. Neboť i tato část pokožky se znečišťuje, mohou se na ní tvořit vyrážky a vrásky.

Shrnutí - provádět ráno a večer, kdy ráno, pokud nebyl večer divočejší, než jste plánovala, vynecháte bod č. 1

1) Odlíčit syntetická barviva (řasenka, make-up, rtěnka) nejlépe odličovacím mlékem, či micelární vodou

2) Umýt pokožku např. pěnou, gelem, nebo pleťovým mlékem

3) Dočistit a vyrovnat Ph tonikem - pleťovou vodou

4) pro pokročilé :) nanést sérum (matující, liftingové, hydratační, omlazující s kyselinou hyaluronovou...)

5) ještě pro pokročilejší :) nezapomenout na oční krém - vklepat do okolí očí

6) třešničku na dortu - krém

Vše dle Vašeho tipu - NA TOM HODNĚ ZÁLEŽÍ!

Nezapomeňte, že jak se v mládí budete starat o svou pleť, tak se vám později odmění.

Kontakt

Kosmetika Jana Fučíková Žerotínova 99, Brandýs nad Orlicí +420 602 275 217 fucikova-jana@seznam.cz