Nezbytný článek - červenec a pokožka

Léto je pro pleť velmi náročným obdobím. Sice slunce udělá pleť hezčí a zajímavější, jisté ale je také to, že pleti velmi výrazně ublíží. Určitě proto vyzkoušejte skvělé tipy, jak o svou pleť v létě pečovat a jak ji udělat zajímavou a krásnou, i když slunce pálí.
 
V tomto ročním období, kdy nás sužují velká vedra, na vás asi zřejmě make-up s pudrem nebudou držet tak, jako v jiných ročních obdobích a proto je dobré, když si koupíte fixátor make-upu a s make-upem to nebudete přehánět, ale spíše doporučuji BB krém (návod) nebo lehký pudr.
 
Další dobrou věcí na letní období je tónovací krém. Místo krémů používejte hydratační gely nebo gel-krémy či krémy lehčí konzistence, ty se totiž rychle vstřebají a nenechají na pokožce mastný film.
 
Co si určitě pořiďte na léto je pleťová voda v rozprašovači, kterou si z větší dálky můžete nastříkat na obličej bez toho, abyste si make-up zničili. Tato voda vás příjemně ochladí a zanechá na vaší pleti pocit ochlazení. Pokud máte malý rozprašovač už doma, nalijte si do něj minerální vodu Magnesia. Ale denně ji měňte a rozprašovač udržujte v čistotě. Payot má osvěžující mlhu s NÁDHERNOU vůní - vy, které jste u mě byly na ošetření, už ho znáte, jako voňavou tečku za ošetřením.
 
Na noc si místo nočního krému dávejte pleťové hydratační masky. Vaše pleť je v létě jistě ocení a navíc vám dodají tu potřebnou výživu, kterou vám slunce z pleti vytáhne. Proto jsou masky v horkých letních dnech, které trávíte celý den na slunci, tolik důležité.
 
Pokud jste na slunci byla dlouhou dobu, tak se večer zchlaďte hydratační maskou, kterou si dejte do lednice na vychlazení. Uvidíte, jak své pleti ulevíte. Pleť nebude červená, podrážděná, ale naopak bude dokonale hydratovaná a o to v létě jde především. SOS řešením je bílý jogurt - nejíst, ale na pleť :)
 
Samozřejmě, že asi není třeba připomínat, že bychom se měli chránit opalovacími krémy s vysokým faktorem a nevystavovat se na slunci přes poledne. Toto jsou však rady, které se opakují stále dokola a stejně lidé mají tendence je nedodržovat.
 
Pamatujte i na to, že sluníčko Vám přes pleť dodává vitamín D a proto doporučuji ráno (ne v čase 11-15h) vystavit pleť na 15 minut sluníčku to je totiž doba po kterou je pleť schopná pojmout onen vitamin D potřebný k dobré funkci pleti a po té se teprve namazat krémem s UV faktorem. Mějte na paměti také to, že po 60 minutách na slunci vám UV faktor klesne o 50% a tedy za 120minut nemáte UV ochranu ... dbejte na správné mazaní i poopalovacích gelů po koupeli.
 
Nutné je také hodně pít, protože to také má velký vliv na to, jak se bude vaše pleť cítit a jak moc bude hydratovaná. Chutná a s detoxikačním efektem je voda s citronem, mátou, malinami...


Inspirace k článku - p. Frys

Kontakt

Kosmetika Jana Fučíková Žerotínova 99, Brandýs nad Orlicí +420 602 275 217 fucikova-jana@seznam.cz