Nechtěná pigmentace - skvrny v obličeji

Již koncem zimy a v jarních měsících používejte ochranné krémy, které zabrání nebo omezí pronikání slunečních paprsků do pokožky. Před začátkem letních měsíců aplikujte pravidelně speciální přípravky, které omezují tvorbu melaninu - "hnědého barviva", které se na pleti projeví jako skvrna.

Nejčastější faktory způsobující nepravidelnou pigmentaci

• GENETIKA – máte-li predispozice, je třeba pokožku dobře chránit přípravky s vyššími UV faktory a cíleně ji nevystavovat slunci. Používejte přípravky tlumící produkci melaninu.

• VĚK – s postupujícím věkem váznou různé fyziologické funkce kůže, což může vést ke vzniku tmavých skvrn či celých ploch. Je důležité pokožku hydratovat, zásobovat výživnými látkami, podporovat její regeneraci a dostatečně ji chránit před UV zářením.

• HORMONÁLNÍ ZMĚNY – nepravidelná pigmentace může být následkem nevyváženého hormonálního systému. Často se objevují po užívání hormonální antikoncepce.

• SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ – dlouhodobé vystavování se slunečním paprskům bez ochranných prostředků stimuluje nepravidelnou produkci melaninu a vznik skvrn.

• UŽÍVÁNÍ RŮZNÝCH LÉKŮ – např. tetracyklinová antibiotika, některé léky na vysoký tlak, léky používané k potlačení imunitní odpovědi organismu… Při užívání těchto léků se nevystavujte slunci!

Doporučení při pobytu na sluníčku

Během celého roku používejte kvalitní regenerační krémy, které zabezpečí harmonické funkce kůže. Při pobytu na sluníčku aplikujte ochranné přípravky s UV filtrem odpovídající vašemu fototypu a intenzitě slunečního záření. Nezapomeňte, že sluneční záření v horských oblastech je stejně intenzivní jako u moře.

 

 

Inspirace k článku - p. Frys

 

Kontakt

Kosmetika Jana Fučíková Žerotínova 99, Brandýs nad Orlicí +420 602 275 217 fucikova-jana@seznam.cz