Pravidelná kosmetická péče

Krásná pokožka je snem každého z nás. Taková pleť ale potřebuje péči, jejíž důležitost vzrůstá s přibývajícím věkem. Pravidelná péče v kosmetickém salónu přináší ošetření profesionálními přípravky s vysokým obsahem účinných látek, které jsou vhodně doplněny přípravky domácí péče tak, aby přinesly co nejoptimálnější výsledky.

Odkaz na nabídku jednotlivých ošetření u mě v salonku zde.

Co je obsahem kosmetického ošetření?

Důkladné vyčištění pleti. Pleť je třeba důkladně očistit jak od odumřelých buněk, tak od všech nečistot a případných ucpaných pórů. K tomu slouží speciální čistící prostředky a jemné peelingy, případně ultrazvuková špachtle či chemický peeling s kyselinou glykolovou.

Poté se nanáší krém podle typu pleti , který se speciální masáží vmasíruje do pokožky. Masáž slouží k regeneraci, povzbuzení mikrocirkulace, oživení a relaxaci .

Celé ošetření se navrhuje po zhodnocení aktuálního stavu pleti a podle toho se vybírají jednotlivé postupy. Každé pleti musíme dát to, co skutečně potřebuje.

Nakonec se dává maska podle typu pleti nebo problému, který má vyřešit. Pokud je to vhodné, používají se před masáží a maskou séra s vyššími koncentracemi aktivních látek pro optimalizaci výsledku ošetření.

Suchá pleť trpí nedostatkem vody

Cílem je tedy dodat pokožce hydrataci, tím zlepšit elasticitu pleti a vyhladit ji. V kosmetice PAYOT používám séra s obsahem kyseliny hyaluronové, která na sebe dokáže navázat velké množství vody, masku s okvětními lístky chrpy. Další důležitou látkou je ovesný extrakt, který pokožku chrání před dehydratací.

Citlivé pleti reagují velmi často podrážděním

Cílem je tedy posílení a zklidnění. Jemné přípravky a jemné metody. Kosmetika PAYOT, která je velmi dobře snášena, vyvinula pro tento tip pleti skvělou masku s názvem Cocoon - pleť jako v bavlnce. Maska obsahuje olej z rýžových otrub, který chrání a posiluje pokožku. Dále stimuluje buněčný metabolismus a zlepšuje funkci ochranné bariéry pokožky. Dálší významnou složkou je Mořský asparagus, který je vysoce koncentrovaný na mastné kyseliny a minerály, čímž zlepšuje biochemické vlastnosti pokožky a zvyšuje pružnost.

Mastná pleť je charakteristická zvýšenou aktivitou mazových žláz, černými tečkami /komedomy/, rozšířenými póry a sklony k akné

Tato pleť potřebuje důkladné vyčištění a přípravky, které zmírní nečistoty, zredukují lesk pleti a nadměrnou produkci kožního mazu. Vyhýbáme se velkému odmaštění pokožky, které by mohlo celou situaci zhoršit. Používám čistící a bylinné masky PAYOT, chemický peeling (3% kyselina glykolová s peelingovým účinkem), maska s Chilskou mátou a bílým jílem.

U smíšené pleti se většinou kombinují přípravky pro suchou, normální a mastnou pleť

Toto je samozřejmě jen velmi jednoduchý nástin možností, které vám můžu nabídnout. Jinak bude vypadat ošetření pleti mladé, jinak se budeme chovat k pleti starší.

Kosmetické ošetření je vždy jedinečné, reaguje na konkrétní problém a existuje vždy více možností, jak ho řešit. A to už je na mě, abych pro vás vybrala to nejlepší.

Těším se na Vás

Jana Fučíková

Kontakt

Kosmetika Jana Fučíková Žerotínova 99, Brandýs nad Orlicí +420 602 275 217 fucikova-jana@seznam.cz