Průběh epilace

Nejprve obecně

Před epilací je možno se v salonku "osvěžit" v soukromí koupelny. Mýdlo, ručníky a vlhčené ubrousky jsou k dispozici.

Pro co nejrychlejší odstranění doporučuji, aby chloupky nebyly kratší než 0,5 cm (což obnáší neholit se cca 10-12 dní). Vosk vezme i kratší chloupky - ale některé mají jiný směr růstu a pak se na ně musím zaměřovat individuálně a nechci vás s tím zdržovat. Zároveň by ale neměly být delší než 1cm, protože nanášení vosku na dlouhé chloupky může nepříjemně tahat. Příliš dlouhé chloupky zkrátím stříhacím strojkem.

Po celý čas epilace pracuji s jednorázovými rukavicemi.

Abych předešla rozčarování po epilaci: Většina reklam na epilaci zní "hladké nohy po dobu 6 až 8 týdnů". Já vám mohu s jistotou říct, že to bude 3-8 týdnů. Každý máme jinou genetickou výbavu - jinou barvu, hustotu a sílu chloupků. Stejně tak se každému tvoří nová vlasová cibulka jinak dlouho.

Dále záleží na tom, jestli byly chloupky do teď epilovány (trhány) či depilovány (holeny).

Při holení máme to štěstí, že vezmu všechny chloupky najednou, ale stupeň bolestivosti může být napoprvé vyšší, než při dalším opakovaném ošetření (kdy chloupky byly holeny minimálně nebo vůbec). Chloupek po vytržení roste slabší, u těch šťastnějších časem růst přestane úplně.

Pokud si chloupky trháte např. doma, máte růstovou fázi u chloupků různou. Jeden je čerstvě vytržen, zatímco soused se právě chystal vykouknout a vytržení tak unikl. Tady bude efekt dokonalý po ošetření, ale do týdne můžete najít chloupky nové - které měly pomalejší růst. Za tento jev bohužel nemohu nést zodpovědnost. Chce to vždy chvíli vydržet (až 3týdny) a chloupky radši oholit, abychom je pak vytrhly všechny najednou.

Bezprostředně po zákroku nedoporučuji koupání v chlorované vodě, saunu a slunění. Reakci na pokožce s otevřenými folikuly po vytrženém chloupků může v následujících cca 12ti hodinách způsobit např. parfém, deodorant, antiperspirant..atd. Je vhodné dát pokožce čas na uzavření pórů po chloupku.

Pokud na sluníčko musíte, je nutné použít krém na opalování s vysokým ochranným faktorem.

Že po epilaci zůstanou na pokožce červené tečky je normální - je to reakce na mechanické vytržení chloupku. Pokud byly chloupky do té doby pouze holeny, tato reakce se objeví určitě. Ale zmizí do druhého dne. Pokožka může být na dotek mírně citlivá.

V růstové fázi chloupku můžete při "husí kůži" pocítit svědění. Vzpřimovače chloupků chloupky postavily "špičkami" nahoru, ale chloupek zatím neprorazil svrchní vrstvičku kůže. V této fázi je vhodné provádět pravidelně peeling a používat sérum na zarůstání chloupků, které kůži zjemňuje a tak nenutí chloupek změnit směr růstu - a zarůst.

 

Epilace v obličeji

Odstranění chloupků nad horním rtem je méně bolestivé samotržným voskem, než voskem a pásky. Probíhá ve více krocích - kdy zamezuji zbytečnému taháhí pokožky a jednotlivé zóny pak jsou dokonale epilované. Pleť jen minimálně podrážděna, velmi rychle se regeneruje.

Tělová epilace

Epilace podpaží: folikuly chloupků v podpaží se obvykle nachází velmi hluboko pod kůží. Proto je vhodné, aby byly chloupky při odstraňování co nejdelší - minimálně 5mm. Podpaží nejdřív očistím, odmastím a nanesu ochranný olejíček.  Pak přejdu k nanášení samotržného vosku. Plochu podpaží si rozdělím do "sekcí" a pak epilaci doladím odstraněním posledních neposlušných chloupků - např. i pinzetou. Ošetření zakončuji nanesením látky zamezující zanícení nyní otevřeního folikulu a séra na zklidnění pokožky.

Epilace nohou: odvíjí se od potřeb klienta. Klient si může nechat odstranit chloupky pouze na lýtkách či stehnech nebo nohy ¾ (nad kolena). Spolu s odstraňováním chloupků na nohách doporučuji nechat si odstranit i chloupky na prstech u nohou a případně v tříslech.

Epilace rukou: spolu s odstraňováním chloupků na rukou doporučuji nechat si odstranit i chloupky na prstech u rukou a v podpaží. Po ošetření vám nabídnu ještě krém s vysokým ochranným faktorem, abychom předešli vzniku pigmentovým skvrn ze sluníčka.

Epilace třísel: před ošetřením máte možnost použít sprchu, či vlhčené ubrousky. Postup je velmi podobný jako u podpaží (čtete výše). Pokud mohu, tak vám doporučuji přijít v prádle, které je vám opravdu pohodlné a pružné. Těsné krajkové kalhotky by mohly způsobit epilované pokožce muka. Případně vám pro ošetření nabídnu jednorázové tanga kalhotky v ceně 20Kč.

 

Kontakt

Kosmetika Jana Fučíková Žerotínova 99, Brandýs nad Orlicí +420 602 275 217 fucikova-jana@seznam.cz